Novinky
03.12.2020
VODOTĚSNOST NA POČKÁNÍ!
NOVĚ děláme vodotěsnost na počkání. Více o vodotěsnosti naleznete u mě v menu v sekci Zajímavosti.     číst celé
Zobrazit všechny novinky

Diamanty, které jsou použity jsou oceněny podle tzv. 4 C tříd. 
Každý pravý diamant má svůj certifikát, na němž jsou uvedeny právě tyto údaje:

 

  • VÁHA / CARAT
  • ČISTOTA / CLARITY
  • BARVA / COLOUR
  • BRUS / CUT

HMOTNOST (VÁHA) DIAMANTU
Hmotnost diamantu se uvádí v karátech (ct). 1 karát váží 0,2 g. Tabulka zde uvedená uvádí přepočet hmotnosti a velikost na milimetry (mm). „Fialově“ jsou vyznačeny hmotnosti diamantu, s kterými nejčastěji pracujeme v naší firmě.

ČISTOTA - KVALITA DIAMANTU
Čistota diamantu se vyznačuje mírou cizorodých látek a defektů jednotlivých diamantů. Přehledná tabulka Vám ukazuje různé úrovně kvality diamantu. „Fialově“ jsou vyznačeny typy úrovně kvality diamantů, které Vám nejčastěji nabízí Danfil Jewellery.BARVA DIAMANTU
Barva diamantů je různá. Diamanty se vyskytují snad ve všech možných barevných kombinacích. Tabulka pod textem představuje všechny možné typy barevných kombinací. Nejvyšší třídou je diamant „D“ – prvotřídně bílý +. Naše společnosti používá hlavně kameny od G až po H. 

BRUS DIAMANTU
Brus diamantu je umění a zároveň věda o tom, jak hrubý diamant zpracovat do podoby drahokamu. Brus diamantu určuje brilanci, lesk a třpyt kamene. V uvedené tabulce si můžete prohlédnout různé typy brusu. Naše firma využívá hlavně typy brusu Princes a Briliant.