1. Úvod
  2. ZNAČKY
  3. DANFIL DIAMONDS
  4. CERTIFIKÁTY K DIAMANTŮM
Novinky
03.12.2020
VODOTĚSNOST NA POČKÁNÍ!
NOVĚ děláme vodotěsnost na počkání. Více o vodotěsnosti naleznete u mě v menu v sekci Zajímavosti.     číst celé
Zobrazit všechny novinky


CERTIFIKÁTY K DIAMANTŮM

Naše společnost nabízí tři možné úrovně certifikátů ke šperkům s diamanty. Tento certifikát potvrzuje kvalitu a původ šperku.

První je náš vlastní certifikát, který je dodáván hlavně k malým drahým kamenům. Certifikát je rozdělen na dvě části – popis šperku a popis kamene. U popisu šperku se uvádí jeho provedení, vzor, ryzost a váha. U popisu kamene se uvádí jeho brus, kvalita, barva a celková váha v karátech.

Druhý certifikát k našim šperkům s diamanty je poskytován soudním znalcem v oboru drahých kovů Pavlem Horákem. Tento certifikát pravosti je vlastně takový znalecký posudek. Na certifikátu jsou uvedeny tyto údaje – popis, tvar a brus, rozměry, váha, druh, typ, barva, průhlednost, identifikační znaky a celková odhadovaná maloobchodní cena. Zároveň k tomu dostanete ještě osvědčení o pravosti šperku a přírodního kamene v podobě malé kartičky, na které jsou údaje o šperku a kameni rozděleny. U popisu šperku je uvedena značka, provedení, vzor, ryzost a váha. U popisu kamene je uveden brus, kvalita, barva, počet kusů a celková váha v karátech.

Třetí certifikát je poskytován americkým gemologickým institutem G.I.A. Tento mezinárodní certifikát je poskytován ke drahým kamenům od 0,30 karátu a výše. Více o gemologickém institutu G.I.A. se dozvíte ZDE.